208.


''Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.''
Jestem osobą która ma wiele marzeń. Jedne z nich są dziwne, niezrozumiałe oraz dziecinne. Dążę do tego aby każde udało mi się spełnić. Dzięki temu, że odwiedziłam Madryt miałam okazję zrealizować jedno z nich. PANDA WIELKA! Uwielbiam te zwierzęta.. Są piękne, cenne i ich głównym zajęciem jest jedzenie i zabawa. ZOO w Madrycie jest jednym z nielicznych ogrodów gdzie możemy spotkać te zwierzęta. Nie ważne gdzie panda aktualnie się znajduje to każda z nich jest własnością Chin. Moi przyjaciele wiedzą jak ważne są dla mnie te zwierzaki. Nikogo więc by nie zdziwiło moje zachowanie gdy je spotkałam. Łzy w oczach, uśmiech na twarzy, cichy pisk, skakanie i zmiażdżenie ręki mojej mamy. Czyli zachowanie godne 2 latki kiedy zobaczy coś interesującego :) To ''spotkanie'' zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Pandy są dużo ładniejsze niż na zdjęciach! Patrzyłam na nie przez 3 godziny. Nawet nie wiem kiedy ten czas zleciał. W Madrycie jest cała rodzina! Samiec, samica i maleństwo. Samica z dzieckiem są odgrodzone szybą od samca. Chyba bardzo mu to nie przeszkadzało bo przez cały czas jadł bambusy i nie zwracał uwagi na pozostałe pandy. Za to maleństwa pand są takie jak wszystkie małe dzieci :) Uwielbiają się bawić, poza tym by nic nie robiły. Również miałam okazję zobaczyć jak samica karmi swoje maleństwo. Oglądanie przyrody z bliska jest świetnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zobaczyć Pandę Wielką w bardziej naturalnym środowisku. 


13 komentarzy:

 1. To było także moje marzeniecieszę się że nie tylko ja mam.takie pomysły ;-) ja byłam bliżej bo w Niemczech ale zobaczyć całą rodzinkę cudownie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnego masz bloga. Jest taki naturalny :) spelniaj każde marzenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. chetnie bym potulala te pandy <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie wyglądałaś! ♥
  Kocham pandy, zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne zdjecia panda przeeeslodka!!!
  http://zielonoma.blogspot.it/2015/06/zielono-mi.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie urocze pandy. Chciałabym kiedyś zobaczyć je na żywo ;)

  http://zaliamoon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. jejku, a ja ostatnio wyczytałam, że Wiedeń jest jedynym miejscem, gdzie można w Europie, w zoo, zobaczyć pandy. a że w lipcu wybieram się do Wiednia, to jeden dzień chciałam przeznaczyć na zoo.
  pandy to przepiękne zwierzęta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panda the best !!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz :)

Copyright © 2016 In Concrete Jungle , Blogger