314.


Miasta pełne zabytków, dzieł sztuki i pysznego jedzenia! Takie określenia cisną się na usta kiedy myślimy o Włoszech. W tym pięknym kraju jestem już czwarty raz i pewna jestem, że nie ostatni. Włochy są krajem o największej liczbie obiektów i dóbr wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (aż 50). Podczas zwiedzania Mediolanu obowiązkowym punktem jest Katedra. Z jej dachu można podziwiać widoki jak z obrazka. Nie ukrywam, że zwiedzając tego typu budowle chyba uświadamiam sobie, że mam delikatny lęk wysokości :) 


Mediolan jest kolejną stolicą mody którą odwiedziłam. Kiedy wjeżdżaliśmy do miasta aż chciało się krzyczeć słynne ''Jesteśmy w Mediolanie!'' :) Zwiedzanie zaczęliśmy standardowo od Katedry. Budowla robi ogromne wrażenie! Uprzedzam każdego aby pamiętał o tym, że do tego miejsca ramiona oraz kolana muszą być zakryte! Jeśli zapomnicie o tym to spokojnie przy kasach możecie kupić coś do zakrycia ciała za 2 euro. Wejście do środka oraz zwiedzanie dachu kosztuje około 11 euro. Budowa gotyckiej katedry rozpoczęła się w 1386 roku i jest to trzecia największa świątynia na świecie. Najcenniejszą relikwią w katedrze jest gwóźdź z Krzyża Chrystusowego. Katedra jest obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Mediolanu. Z jej dachu można podziwiać widoki jak z obrazka. Nie ukrywam, że zwiedzając tego typu budowle chyba uświadamiam sobie, że mam delikatny lęk wysokości :) 


6 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia! Zazdroszczę, że byłaś już tyle razy we Włoszech i mogłaś zwiedzić Mediolan. Moim marzeniem jest zobaczenie tej katedry :)

  http://sysiadelrey.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miasto, fantastyczna sesja. Pozdrawiam :)
  Barbara P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj piekne miejsce .

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Twojego bloga! Widac, ze masz fajne podejscie do zycia i fajnie ze masz takich znajomych ;) fajna paczka z Was! Udanego wyjazdu i czekam na kolejne zdjecia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekne zdjecia !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz :)

Copyright © 2016 In Concrete Jungle , Blogger