371.Jakbym miała wymienić jedno z piękniejszych miast w jakim byłam to obok Madrytu znalazłby się Wiedeń. Prawie na każdym rogu znajdziemy przepięknie zachowane budynki. 
Katedra św. Szczepana jest najważniejszym zabytkiem we Wiedniu. Mozaikowy dach katedry to jeden z symboli tego miasta. Warto nie tylko wejść do środka ale również na wieże. Dawniej służyła ona do wypatrywanie niebezpieczeństw i pożarów. Dzisiaj przeznaczona jest dla turystów. Za każdym razem kiedy wchodzę na wieże widokowe mówię sobie, że ''to ostatni raz''... Całe szczęście kiedy pokonam już wszystkie schody i odetchnę chwilkę, widok rekompensuje mi całą moją ''walkę''. Niejednokrotnie wspominałam, że uwielbiam patrzeć na miasta z góry dlatego jeśli macie tak samo to katedra św. Szczepana jest jednym z punktów które koniecznie musicie odwiedzić. 
Z racji mojego zamiłowania do mody bardzo chciałam odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej MUMOK. Niestety przyszliśmy za późno bo godzinę przed zamknięciem i już nie opłacało mi się wchodzić. Natomiast nie żałuję, że pojechaliśmy w te okolice ponieważ miała ona niesamowity klimat! Na ulicy można było spotkać kilku pozytywnych świrów i ludzi który (przynajmniej dla mnie) wyglądali na miłośników sztuki. Przed samym muzeum jest plac na którym można posiedzieć ze znajomymi i posłuchać mini koncertów. Mam nadzieję, że następnym razem będę miała więcej czasu aby być w tym miejscu. Oprócz tradycyjnych Austriackich potraw warto spróbować ulicznego sushi! Jest ono tanie ale bardzo dobre! 


Jeśli lubicie wesołe miasteczka i związaną z tym adrenalinę to polecam przejechać się do Prater. Kolejnym symbolem Wiednia jest wielkie diabelskie koło. Widać z niego całą panoramę miasta. My jednak wybraliśmy inną formę podziwiania Wiednia z góry. Wysoka na 117m karuzela łańcuchowa na początku mnie przeraziła. Jednak moim małym marzeniem od zawsze było przejechanie się na takiej wielkiej karuzeli więc jak natrafiła się okazja nie mogłam jej przegapić! Atrakcja kosztowała na 5 euro i był to najlepszy ''punkt widokowy'' w moim życiu! 


4 komentarze:

  1. Piekna z Was para! Milo sie patrzy na Wasz zwiazek bo odkad czytam Twojego bloga zawsze widze Cie przy tym samym chlopaku:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze sie zastanawiałem gdzie jest taka wielka karuzela lancuchowa! teraz juz wiem dzieki Tobie ze musze jechac do Wiednia! hehe

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz :)

Copyright © 2016 In Concrete Jungle , Blogger