352.


''Kto czyta książki - żyje podwójnie''
Czytanie książek zależy u mnie przede wszystkim od chęci i czasu. Jak już zacznę czytać to nawet cztery książki w tygodniu potrafię ''zjeść'' a potem przez długi czas nie mam ochoty na żadną lekturę... Ciężko też znaleźć książkę która by mnie zainteresowała. Często w połowie porzucam książkę i chwytam za kolejną ponieważ nie chce mi się męczyć tak długo z jakimś tekstem. Postanowiłam, że raz w miesiącu zrobię recenzję trzech książek. W mojej biblioteczce jest kilka genialnych pozycji i kilka takich których drugi raz bym nie kupiła ponieważ była to lekka strata pieniędzy. Mam nadzieję, że ta tematyka przypadnie Wam do gustu i czekam na Wasze książkowe propozycje! 


''Modo terapia czyli po co Ci tyle ubrań'' - Antonina Samecka
Książkę znalazłam przypadkowo na zakupach w Biedronce. Zainteresowała mnie oczywiście okładka i tytuł związany z modą. Dodatkowo cena była niższa niż w innych sklepach, także jak mogłam jej nie kupić? Książka wydana jest tak jak lubię czyli na pięknym papierze i wszystko jest estetycznie dopracowane. Niestety jej treść mnie nie powala. Nie dowiedziałam się niczego nowego oprócz tego, że Hillary Clinton zmienia fryzurę kiedy chce odwrócić uwagę od problemów politycznych. Jest to niestety taka książka którą lepiej od kogoś pożyczyć niż samemu wydać na nią pieniądze.
NIE POLECAM.


''Pod prąd'' Robert Biedroń
Jedynym politykiem którym się interesuję i śledzę jego wypowiedzi oraz poczynania jest Robert Biedroń.  Prezydent miasta Słupsk który jako pierwszy w polityce przyznał się do tego, że jest homoseksualistą. Kiedy dowiedziałam się, że wychodzi książka która będzie poświęcona jego osobie to wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Książka jest pisana w formie rozmowy. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Jeden wieczór mi wystarczył abym zapoznała się z jej treścią ‘’od deski do deski’’. Dowiedziałam się wiele o Panu Robercie którego chciałabym kiedyś poznać osobiście. Przede wszystkim chciałabym mu podziękować za walkę o zwierzęta którą cały czas przeprowadza. To dzięki niemu nagłośniła się sprawa zwierząt w cyrku. Książka pokazuje jego drogę do miejsca w którym obecnie się znajduje. Uważam, że może być to książka motywacyjna dla osób które mają w życiu problemy z powodu swojej odmienności.
POLECAM.


''Magia sprzątania'' - Marie Kondo
Miętowa książka przy kasie zawsze wzbudzi moje zainteresowanie! Co jakiś czas ktoś z moich bliskich zarzuca mi, że jestem bałaganiarą. Nie do końca się z tym zgadzam ale każde słowo ważnych dla mnie osób zawsze biorę do serca. Kiedy zobaczyłam książkę o sprzątaniu to bez wahania ją kupiłam. Liczyłam na jakieś magiczne porady a tak naprawdę oprócz tego, że źle składam skarpety i rajstopy to niczego się nie dowiedziałam. Natomiast lektura jest bardzo motywacyjna! Uświadomiła mi, że dzięki temu, że mam porządek w domu będzie mi łatwiej osiągnąć sukces. Uspokoiła mnie również, że nie tylko ja sprzątam wtedy kiedy powinnam się uczyć... Książkę mogę polecić wszystkim którzy potrzebują motywacji do działania. Mnie przynajmniej zmotywowała i sprawiła, że łatwiej wyrzucam niepotrzebne rzeczy z domu. Natomiast jeśli chodzi o sprzątanie to niczego magicznego się nie dowiedziałam.
POLECAM.

8 komentarzy:

 1. Wstawiaj jak najwięcej recenzji książek związanych z modą lub podróżami :) !

  OdpowiedzUsuń
 2. oo też widziałam tę pierwszą książkę w Biedronce, ale nie zdecydowałam się na jej zakup. Później tego żałowałam, ale jak widać - niepotrzebnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz czego żałować :) Lepiej pożycz od kogoś :)

   Usuń
 3. Super, że zaczynasz pisać recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na kolejne recenzje;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo a miałam kupić te książkę ale to pożyczę od Ciebie jak będziesz w Koninie ;p

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz :)

Copyright © 2016 In Concrete Jungle , Blogger